• https://www.facebook.com/humayyapiicmimarlik/İçmimarlar Odası
Üyesidir.


Hotel Design Show


humay indeco
Remodeling and Home Design
üyesidir.


homify üzerinde  Humay İndeco
Ü
yesidir.
Montessori ile Çocuk Odası ve Mobilya

Montessori, temelinde bireysel eğitim olan ve Maria Montessori tarafından geliştirilmiş bir çocuğun kendini geliştirmesine yönelik bir yöntemdir.  Dünyada en iyi eğitim yöntemi sayılan ve 100 yıldan fazla  süredir uygulandığı görülen Montessori eğitimi, son zamanlarda ülkemizde de adından sıkça söz ettirmektedir.  Gerek açılan Montessori okulları ve eğitimci eğitimleri ilehızla yaygınlaşmakta ve sosyal medyada da ismi günden güne artmaktadır. Bir merakla incelemeye başlanıldığında, öğrendikçe öğrenme isteği oluşmaktadır, aslında olması gereken kesinlikle bu diye düşündüren ve her çocuğun bu eğitimle büyümesi gerekliliğinde ortak noktada buluşulan bir eğitim yöntemidir.

Montessori kimdir?

Maria Montessori, dünyanın her yerindeki ç
ocukların eğitimine katkı sağlamış bir öncüydü. Çocuk eğitiminde çığır açan bir kadın ve aynı zamanda İtalya’nın ilk kadın doktoru, üniversite profesörü ve aktif kadın hakları savunucusuydu. Hayatında hep mücadele vardı;

Yaşadığı zaman diliminde  Avrupa da kadınların okuması gereksiz sayılırdı.

Mussolini ile çatıştı.

Hitler tarafından çalışmaları yok edildi.

Dünya insanı olmak için ülkesini terk etti.

Hayatını, kendi adını verdiği dünyanın her yerine yayılan Montessori Eğitimi’ ne adadı.

Dünya barışı için çocukların gelişiminin toplumu değiştirebileceğine inandı.

 

 

Montessori ile çocuk odaları

 

Çocuklarımızın kendi bireysel hareketlerine, boyuna, gelişimine uygun ölçek ve şekillerde düzenlenen odalardan bahsediyoruz, kendi kendine hareket edebildikleri, aynaya baktıkları, saçını taradıkları, giysisini dolabından kendi aldığı, yatağına kolayca kendi yattığı ve kendi kalktığı bir ortam, uzun yıllardır denenmiş ve gelişiminden oldukça faydalanmış çocuklar ve aileler görebiliyoruz. Son zamanlarda Türkiye’de Montessori yatakları, montessori giysi dolapları, montessori oyun gurupları ve genel anlamda montessori çocuk odaları sıkça ilgimizi çekmekte ve ısrarla bu eğitimin ve dekorasyon sistemini kendimize adapte etmekteyiz.

Yeni bebek bekleyen ve sonradan tanışarak çocuğunun bu yöntemden faydalanmasını isteyen aileler için bazı örnekler derledik.

Ve dilerseniz istediğiniz ebat ve ölçülerde bu ürünlere sahip olmanız için sizlere yardımcı olmayı istedik. Dilediğiniz renk, model ve seçenekte hangi şehirde olursanız olun kolayca kurulum yapabilecek ve bu ürünlere demonte şekilde sahip olabileceksiniz. Yapmanız gereken dilediğiniz montessori çocuk odası mobilya grubunun bir resmini info@humayyapi.com adresine yollamak ve fiyatını almak.. 

 


  


  
4529 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın