• https://www.facebook.com/humayyapiicmimarlik/İçmimarlar Odası
Üyesidir.


Hotel Design Show


humay indeco
Remodeling and Home Design
üyesidir.


homify üzerinde  Humay İndeco
Ü
yesidir.
Dekorasyon ve Aynalar

Aynalar yaşam alanlarımızın olmazsa olmaz bir numaralı dekoratif aksesuarı. Ama küçük alanlar için ise sadece bir aksesuar değil, birer kurtarıcıya dönüşebilirler.

Aynaları doğru kullanarak yapacağınız dekorasyon hileleri sayesinde muhteşem alanlar yaratabilirsiniz.

İşte püf noktaları:

  • İşe mutfağınızdan başlayabilirsiniz… Mutfak tezgahınızın gerisinde kalan duvarı ayna ile kapladığınızda mutfağınız olduğundan daha geniş gözükecektir.
  • Karakterli mekanlar yaratmak için aynaları kullanabilirsiniz. Antika çerçevelere sahip bir ayna ile mekanın havasını anında zenginleştirebilir, geometrik kesilmiş bir ayna şekli ile de modern bir doku sağlayabilirsiniz.
  • Uzun ve ince bir antreniz var ise, küçük boyutlardaki aynaları duvara farklı çizgilerde asın. Kendinizi önünden geçerken inanılmaz iyi hissedeceksiniz. Yaptığı ilginç yansımalar da ince ve uzun antrenize derinlik kazandıracaktır.
  • Giysi odanız var ise, bu alanın tavanını tamamen ayna ile kaplayabilirsiniz. İyi bir ışıklandırma ile de bir mücevher gibi parlamasını sağlayabilir böylece ihtişamlı bir görüntü elde edebilirsiniz…
  • Yaşam alanınızdaki odalardan hangisinin büyüklüğünü abartmak istiyorsanız, o odada devasa bir ayna kullanın.
  • Dikkat çekici bir ortam yaratmak için ışık oyunlarına ihtiyacınız var. Işığı yeterli şekilde vurgulamak için ise aynalara… Aklınıza gelebilen her yerde aynayı kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus aynanın tam karşısına gelecek objelere dikkat etmeniz.
  • Antika ve sanatsal objeleri, aynanın karşısına koyduğunuzda artistik etkisi kuvvetli ortamlar yaratmış olursunuz. Bir tablo ya da heykeli bu şekilde konumlayarak harika bir yansıma oluşturabilirsiniz.
  • Kolon ya da kiriş gibi yapıdaki demirbaş olan köşeleri ise ayna ile süsleyerek gösterişli bir dekor yaratmanız mümkün.

Aynaları dekorasyonun her alanında değerlendirebileceğinizi unutmayın. İlle de küçük mekanları büyütmek için değil, büyük mekanlara derinlik kazandırmak için dahi kullanabilirsiniz…Hayal gücünüzü aynalara yansıtın, yaşam alanlarınızı sanat eserine dönüştürün…

 

KAYNAK - bydekorasyon.com Görseller örnekleme amaçlıdır.

  
2361 kez okundu