• https://www.facebook.com/humayyapiicmimarlik/İçmimarlar Odası
Üyesidir.


Hotel Design Show


humay indeco
Remodeling and Home Design
üyesidir.


homify üzerinde  Humay İndeco
Ü
yesidir.
Basında Yer Alan Röportajımız

"Tasarımınıza mekan mı karar verir müşteri mi? Ve sınırları çizilmiş mimari bir yapıda yaratıcı olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

 

İkisi de olmadan olamaz, nitekim  Tasarımlarıma mekanın fiziki durumu ve konumu, müşterinin ise istekleri ve psikolojisi karar verir. Bir içmimar için yaptım oldu mantığı olmaz seviyededir,  Tasarımda hiçbir zaman sınır yoktur, yalnızca sınırları çizilmiş mekanlar bizim tüm hünerlerimizi gösterebileceğimiz alanlardır,   sınırlanmış bir mekanda kendi sınırlarınızı zorlamak için daha yaratıcı olursunuz,  sınırları çizilmedi ise ki genel olarak içmimarlık sınırlanmış alanların meslek grubudur , çalışmalarınız daha rahat, yaratım süreciniz daha hızlıdır, ancak tasarımlar arasındaki  kombineyi yakalamak için daha çok uğraş verirsiniz.

Tasarım sürecinde her şeyi düşünmelisiniz mekanın fiziksel anatomisini, koşullarını, müşteriyi, müşterinin psikolojisini, bütçesini, sevdiği rengi, hobilerini, fobilerini vb. araştırmadan yapılamayacağını bilmemiz gerekir, o zaman mekana yaşanması gereken bir hikaye oluşturulur ve hikaye kendiliğinden yaşanır. Sınırları ne derece çizilmiş olursa olsun o hikaye her boyutta yaşanır, tasarım mekanın hikayesini 3boyutlu yaşama halidir..

 

Yakup Burak Akay

İçmimar 

Humay Yapı İçmimarlık

 

Projem Dergisinde Yer Alan Röportajımızdır.

  
2106 kez okundu