• https://www.facebook.com/humayyapiicmimarlik/İçmimarlar Odası
Üyesidir.


Hotel Design Show


humay indeco
Remodeling and Home Design
üyesidir.


homify üzerinde  Humay İndeco
Ü
yesidir.
Yeni Yıl İçin Dekorasyon Önerileri

İçinde bulunduğumuz yıl bitipte yenisi başlarken, üstünüzdeki tatlı heyecanı evlerinize de yansıtmayı isteyeceğinizi düşünerek 2013 yılının kış dönemine yönelik ev dekorasyonu ipuçlarımızla karşınızdayız.

Eskiyen yılla birlikte kendinizde ve çevrenizde yapacağınız değişiklikler, yepyeni bir yılla birlikte alacağınız kararları da etkileyen önemli unsurlar olarak görünüyor. Yeni bir işe başlamak, bir otomobil almak yada yaşadığınız evi değiştirmek, hayatınızda sıklıkla yaşamadığınız deneyimler olduğundan sizi daha da heyecanlı kılacak etkiler yaratıyor.

Yeni aldığınız bir eviniz varsa yada sahip olduğunuz evde, yeni yıl bahanesi ile yapmak istediğiniz değişiklerde elbette ki sonsuz sayıda seçeneğe sahip olmakla birlikte sizin için sıraladığımız önerileri göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Doğal dekorasyon malzemeleri kullanın:

2012 yılında da, ev ve ofis dekorasyonunda fazlaca kullanılan doğal malzemeler; işlenmemiş taşlar, ağaç kabukları, mevsimine göre keten yada sık dokunmuş şönil kumaşlarla kaplanmış koltuklar, doğal ve cilasız bırakılmış ahşap mobilyalar tıpkı 2012 yılında olduğu gibi 2013 yılında da dekorasyon alanında kendilerini gösteren önemli malzemeler olacak. Bunun yanında elbette ki doğallığına dem vurularak seçilmiş aksesuarlarla mobilyaların yanında, onlarla uygun renkte duvar boyaları ile avizeler de seçilmeli. Renklere baktığımızda, dinlendirici ve dinginleştirici bej tonları, soğuk kış günlerinde yaşam alanlarına enerji katan güneş sarısı ve turuncu tonları ile kontrastlanan mürdüm eriği renkleri veya açık mavi tonları ile birlikte kullanılan derin deniz lacivertleri önümüzdeki sene de popülerliğini koruyacak gibi görünüyor. Bütün bunların yanında, bizim daha çok yaz aylarında kullandığımız ve deniz kenarındaki yaşam alanlarında tercih ettiğimiz lacivert-koyu kırmızı-beyaz kombinasyonları, tıpkı yazın olduğu gibi kışın da tercih edilebilen alternatifler arasında duruyor.

Şıklığı koruyun:

Evinizde nelere ihtiyacınız olduğunu ve olmadığını iyi düşünün. Geniş bir dubleks villanızla küçük ve sevimli stüdyo dairenizin aksesuar ihtiyacı aynı değildir. Aksesuarlarınızı seçerken mutlaka yaşam alanının duvarlarının rengini, mobilyalarınızı, mobilya renklerinizi, mobilyalarınızın üretildikleri malzemeleri ve zemin ile tavanı göz önünde bulundurun. Görünür metal aksamları olan mobilyalarla koyu pastel tonlarındaki kumaşları ve cam mobilyalarla aksesuarları bir arada bulundurun. Metal aksamlar ile çok parlak ve canlı renkler uyum göstermez. Bu yüzden turuncu, parlak kırmızı, canlı yeşil ve güneş sarısı gibi enerjisi yüksek, heyecanlandırıcı ve dinamik renklerle daima ahşap görünümlü aksamları kullanmaya özen gösterin. Renklerin enerjisi ve ahşabın doğallığı, mobilyaların kendi içindeki dengesini sağlarken yaşam alanında kullanılması tercih edilecek diğer mobilyalar ve aksesuarlarla da uyumu yakalayacaktır.

Kokuları kullanın:

Kokuların insan psikolojisi üstündeki etkileri son derece önemli bir kriter olduğu uzun zamandan bu yana biliniyor. İyi havalandırılmış bir odanın içinde yakılan sandal ağacı gibi odunsu kokular, insanların daha rahat uyumasında ve uykudan uyandıklarında daha dingin, uykusunu almış olarak uyanmalarında etkili birer çözüm olarak sunuluyor. Sandal ağacı gibi odunsu; lilyum, gül, leylak, sümbül gibi karakteristik, taze ve baskın kokular, kullanıldıkları ortamları daha keyifli bir hale getiriyor. Koku seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu ortama sıkıldıktan sonra durdukça bozunan, taze ve ferahlık vermesi gerekirken irite edici bir hale gelen baskın esansların kullanılmaması.

 

 

 

Kaynak - yasiyorum.net/Kaan Uğrasız Görsel - Temsilidir. 

BENZER KONULAR

 

Küçük Evleri Büyütmek İçin Öneriler

PRATİK EV BİLGİLERİ

ODA DEKORASYONU TAVSİYELERİ

Salon Dekorasyonu İçin Tavsiyeler

  
2605 kez okundu