• https://www.facebook.com/humayyapiicmimarlik/İçmimarlar Odası
Üyesidir.


Hotel Design Show


humay indeco
Remodeling and Home Design
üyesidir.


homify üzerinde  Humay İndeco
Ü
yesidir.
ODA DEKORASYONU TAVSİYELERİ

Hiç şüphesiz ki kişiliğimizi ve tarzımızı anlatan en somut yerdir odalarımız. Oda dekorasyonu konusunda değişiklik ve yenilik yapmak isteyen kişiler için eğlenceli ortamlar yaratmanın tam vakti diyebiliriz. Odanız ister vakit geçirdiğiniz isterseniz de spor yapabildiğiniz bir oda haline getirilebilir. Evden çalışan biri iseniz odanıza eğlenceli ve ilham verici ufak dokunuşlar ile ferahlık katabilirsiniz. Bütçenizi çok fazla zorlamadan az bir miktar ile yeni trendleri evinize getirmek artık hayal olmaktan çıkıyor.

         Öncelikle işe odanızın rengini değiştirmekle başlayabilirsiniz. Renk seçimi konusunda ise odanızın en çok yer kaplayan eşyasını baz alarak aynı tonları yakalamanız bütünlüğü de bozmayacaktır. Örneğin halınızın renkleri ağırlıklı olaram maviden oluşuyor ise odanızın rengini de aynı şekilde tercih edebilirsiniz. Odanızda mavi rengini kullandıysanız diğer farklı köşelerinde de mavi renklerini ufak detaylar şeklinde kullanmanız bir takım halini alarak daha şık gözükmesini sağlayacaktır. Eğer odanızı bir çalışma ortamı olarak hazırlamak istiyorsanız bu konuda geniş konsollu masalar sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Fazlalık olan ufak malzemelerinizi ona istiflediğiniz takdirde odanızın da rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Odanın dağınık olması olduğundan daha küçük ve çirkin bir görüntü yaratmaktadır. Bej, krem rengi gibi renklerden uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü bu renkler monotonluğun simgesi olarak gösterilmektedir. 

           Oda dekorasyonu tavsiyelerimize normal odaları baz alarak devam edelim. Günlük ve en çok kullandığınız elbiselerinizi bez dolap alternatifi ile sorun olmaktan kurtarabilirsiniz. Bu dolaba yerleştireceğiniz elbiseleriniz en çok kullanılan eşyalar olduğu için gardırobunuz da düzenli bir şekilde kalacaktır. Bez dolap seçiminde de renkli ve desenli modeller tercih etmeniz  odanıza hareket katacak bir diğer unsurdur. Odanızda mutlaka bulundurmamız gereken bi diğer eşya ise gece lambası veya çalışma lambalarıdır. Bu lambalarda alternatif renklere sahipğseniz beyazın ve sarının dışındaki renkleri deneyebilirsiniz. Oda dekorasyonu yapmak için vereceğiniz kararları iki defa düşünün.

 

 

 

Kaynak - Kadinlar.co

 

BENZER KONULAR

Küçük Evleri Büyütmek İçin Öneriler

PRATİK EV BİLGİLERİ

Yeni Yıl İçin Dekorasyon Önerileri

Salon Dekorasyonu İçin Tavsiyeler

 

 


  
3005 kez okundu